Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.04.2016 16:04:54 

YORKSHIRE TERRIER

POPIS PLEMENE

                                                                                                        

 

                                                                                               POPIS PLEMENE

 

Plemeno pochází z Velké Británie z hrabství Yorkshire po kterém dostalo toto nové plemeno pojmenování, vzniklo na konci 19.století postupným křížením různých druhů teriérů a následným výběrem těch nejmenších jedinců. Nejdříve sloužili k chytání krys a myší, postupně se pak stali domácími mazlíčky. Velký zlom v jejich rozšíření pak nastal ve druhé polovině 20.století.

Jejich tělesná hmotnost by se měla pohybovat mezi 1,8 až 3,1 kg, kohoutková výška mezi 20 až 24 cm. Zbarvení srsti je temně ocelově modré od vrcholu hlavy ke kořeni ocasu. Srst na hrudi je sytě jasně tříslová. Hlava je spíše malá a plochá, nepříliš okrouhlá lebka či dlouhý čenich, nos je černý. Oči jsou středně velké, tmavé s jiskrou, okraje očních víček jsou také tmavé. Uši jsou malé, tvaru písmene V, nesené vzpřímeně, nenasazené příliš po stranách, kryté jsou krátkou srstí. Zuby jsou v čelistech kolmo nasazené, pravidelného, nůžkového skusu.

Tělo je kompaktní s přiměřeně klenutými žebry, silnými bedry. Hřbet je rovný. Hrudní končetiny jsou pevné, kryté sytě zlatavou srstí. Pánevní končetiny jsou při pohledu zezadu zcela rovné. Jsou stejně osrstěné a zbarvené jako přední. Ocas je úplně osrstěný, barva srsti je ocelově modrá, nesený je lehce nad úrovní hřbetu. Srst po těle je přiměřeně dlouhá, zcela rovná, nezvlněná, lesklá, jemná, hedvábná. Na hlavě je dlouhá, bohatá, sytě zlatá, tmavší na stranách hlavy, kolem uší a na čenichu, kde je obzvlášť dlouhá. Jedinci jorkšírského teriéra jsou temperamentní, mají rádi pohyb, jsou odvážní, ostražití, rádi štěkají.

TOPlist